Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Jantom - Mebel

Jantom - Mebel

Poleć nas innym
Jak wprowadzić styl skandynawski do domu, hotelu, czy restauracji? Wystarczą odpowiednie meble
(2020-12-21)

Styl skandynawski należy do najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na świecie. Połączenie prostoty, minimalizmu, światła i przytulności to przepis na aranżację, w której każdy poczuje się naprawdę dobrze. Stąd też styl skandynawski jest tak dobrym wyborem zarówno dla prywatnych przestrzeni domu, jak i dla hoteli, czy restauracji. Jak urządzić wnętrza w stylu północy? Dzisiaj skupimy się na doborze wyposażenia.

architect-2071534_1280.jpg

Styl skandynawski nie jest jednorodny. Meble także

Skandynawskie wnętrza to połączenie jasnych, pastelowych kolorów, minimalizm i prostota, funkcjonalność oraz nastrojowa przytulność. Co jednak istotne, trend skandynawski nie jest jednorodny. Na przestrzeni lat ewoluował, stąd też obecnie mamy do wyboru aranżacje skandynawskie bliskie stylowi industrialnemu, czy nowoczesnemu. Wskazać można tutaj chociażby współczesne new nordic oraz scandi chic. Ostatnia propozycje stawia na złote detale, co jest pewnym zaskoczeniem, jednak komponuje się z pozostałymi elementami stylu zjawiskowo i elegancko.

Skandynawskie wzornictwo bazuje na naturalnych materiałach. W przypadku mebli sięgamy więc po wyposażenie z drewna, najlepiej w naturalnych barwach, odcieniach szarości i bieli. Uzupełnieniem drewna będą naturalne tkaniny w pastelowej kolorystyce. Ważne, że meble wybierane do skandynawskich wnętrz nie muszą stanowić idealnie zgranych zestawów. Aranżując wystrój mamy naprawdę dużo swobody.

Jeśli chodzi o dodatki, tutaj mniej znaczy więcej. Rolę dekoracji pełnić będą tutaj poduszki, lampy i wazony. Proste w formie, jak najbardziej oszczędne w dekorach.

living-room-2155376_1280.jpg

Krzesła w stylu skandynawskim - charakterystyczny element aranżacji

Skandynawski stół jest najczęściej duży, prostokątny i wykonany z litego drewna. To kwintesencja prostoty, minimalizmu i funkcjonalności. Z kolei krzesłom przypisuje się większą rolę. Te elementy wyposażenia mają dostarczać maksymalnej wygody podczas siedzenia i stanowić wyrazistą, choć oszczędną w formie dekorację przestrzeni.

Design skandynawskich krzeseł opiera się na jednolitej formie oparcia i siedziska. Drewniana konstrukcja łączy się tutaj najczęściej z tapicerowanym siedziskiem, które to z kolei płynnie przechodzi właśnie w oparcie. Na https://domartstyl.com/pl/krzesla-w-stylu-skandynawskim/ znaleźliśmy krzesła, które perfekcyjnie oddają autentyczną skandynawską stylistykę projektu i wykonania. Brak ostrych krawędzi, za to łagodne przejścia i obłe wykończenia. Do tego kolorystyka - pastelowa oraz w przygaszonych kolorach natury i ziemi.

Mimo iż krzesła w stylu skandynawskim pełnią funkcję dekoracyjną, nie dominują we wnętrzu. Kluczową rolę odgrywa tutaj bowiem intrygująca, choć nadal prosta konstrukcja. Krzesła to tak charakterystyczny element skandynawskich aranżacji, że warto z pewnością sięgać tutaj po wysokiej jakości, oryginalne propozycje, które wprowadzą do wnętrza autentyczność stylu.

Krzesło z kolekcji DomArtStyl

 

Krzeslo-Ariana-french-velvet-679-surowe-2-768x768.jpg

Sofy i łóżka w stylu skandynawskim - co je wyróżnia?

Styl skandynawski sprawdzi się doskonale w salonie oraz w sypialni. To również fantastyczna propozycja wystroju dla pokoi hotelowych, restauracji, czy hotelowych lobby. Minimalistyczne aranżacje nie wymagają wyposażenia przestrzeni w wiele mebli i dodatków. Wnętrze ma pozostać jasne i przestronne, a jego wystrój przede wszystkim funkcjonalny, wygodny i estetyczny.

Wybierając sofę bądź łóżko warto sięgnąć po meble na niskich drewnianych nóżkach. Taki element to niemal znak rozpoznawczy wyposażenia w stylu skandynawskim. Meble powinny mieć prostą, minimalistyczną formę, pozostając jednak wygodnymi stylowymi.

couch-1835923_1280.jpg